Marcin Matysiak krytyka orzeczeń sędziego

Autor:

Zenon Piechocki

Utworzono:

15.11.2014

Na inaugurację nowego sezonu 2014-2015 piłkarze Clescevii wybrali się do zespołu LKS Czarni Czerniejewo. Pierwsze minuty minęły pod znakiem wzajemnego badania swoich sił. Pierwsi sygnał do ataku dali gospodarze i w 25 minucie lewoskrzydłowy gości minął w pełnym biegu naszego bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki, którą z linii bramkowej wybił Krzysztof Szymczak. W rewanżu nasz napastnik Tomek Szymczak przedarł się prawą stroną boiska i mocno dośrodkował przed bramkę gospodarzy wprost na głowę „Grajka”. Strzał głową „Grajka” przeszedł ponad poprzeczką bramki gospodarzy. W 35 minucie po strzale Pawła Błaszczyka piłka znalazła się w bramce gospodarzy ale sędzia dopatrzył się minimalnego „spalonego”. Jeszcze w 44 minucie po ostrej centrze Marcina „Matysa” groźnie strzelał nasz nowy zawodnik Daniel Nawrocki. Do przerwy utrzymał się wynik bezbramkowy.

Drugą połowę lepiej zaczęła Clescevia. Po prostopadłym podaniu z głębi pola w idealnej sytuacji do zdobycia bramki stanął Daniel Nawrocki ale w decydującym momencie został zablokowany przez obrońców gospodarzy. W 52 minucie na strzał z daleka zdecydował się Tomek Szymczak „Rudy” ale jego potężną bombę obronił bramkarz gospodarzy. Wreszcie w 55 minucie po ładnej akcji Daniela Nawrockiego i dobrym dośrodkowaniu efektownym strzałem z powietrza popisał się „Rudy” dając prowadzenie 1-0 dla Clescevii. W 70 minucie akcję Pawła Błaszczyka kończył „Grajek” ale jego strzał obronił bramkarz gospodarzy. Kwadrans przed końcem meczu Daniel Nawrocki otrzymał w ciągu 2 minut 2 żółte kartki i w efekcie tego czerwoną i od 77 minuty Clescevia grała w dziesiątkę. Gospodarze zwietrzyli swoją szansę na strzelenie wyrównującej bramki i zaciekle atakowali. Jednak nasza defensywa spisywała się bez zarzutu i nie dopuściła do utraty bramki. Natomiast wyprowadzane kontry kierowane w szczególności do „Rudego” były bardzo groźne i stwarzały ogromne zamieszanie pod bramką gospodarzy. Podsumowując: Clescevia rozegrała na inaugurację ligi dobry mecz prezentując się zarówno pod względem ogólnego stopnia wytrenowania jak i pod względem techniczno-taktycznym zdecydowanie lepiej od rutynowanego przeciwnika. Zawodnicy Clescevii dziękują za głośny doping w czasie meczu licznie przybyłym na to spotkanie kibicom naszej drużyny.

Mecz zweryfikowano jako walkower dla drużyny Czarnych Czerniejewo 3 – 0.